1. Start
  2. Dla wprowadzającego
  3. Jak zawrzeć umowę z organizacją odzysku
  1. Start
  2. Częste pytania
  3. Jak zawrzeć umowę z organizacją odzysku

Jak zawrzeć umowę z organizacją odzysku

Czas czytania: 2 min.

Działasz jako wprowadzający opakowania i produkty, wiesz, że musisz je rozliczać i chcesz przekazać realizację ustawowych obowiązków. Zobacz jak, krok po kroku wygląda proces zawarcia umowy z organizacją odzysku opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA.

Czego potrzebuję do zawarcia umowy

Do zawarcia umowy na bieżący rok kalendarzowy musisz znać masy opakowań, które:

  • jeśli jesteś nowym wprowadzającym: szacujesz, że wprowadzisz do obrotu do końca bieżącego roku kalendarzowego, lub
  • jeśli jesteś działającym wprowadzającym: wprowadziłeś na rynek krajowy w poprzednim roku kalendarzowym.

Jak wygenerować umowę online

1. Przejdź na stronę główną tomoo.pl i wybierz przycisk Uruchom kalkulator. Możesz też skorzystać z bezpośredniego odnośnika – uruchom kalkulator.

2. Po uruchomieniu kalkulatora odpowiedz na poniższe pytanie. Na bazie odpowiedzi masy opakowań, które później podasz, zostaną odpowiednio oznaczone.

3. Wprowadź wartości do kalkulatora, podając masę (w kg) przy odpowiednim rodzaju opakowania. Aplikacja automatycznie przeliczy wartość Twojej umowy po każdym wprowadzeniu.

Jeśli jesteś działającym wprowadzającym (na pytanie w kalkulatorze odpowiedziałeś TAK), ale w tym roku kalendarzowym wprowadzisz do obrotu nowy rodzaj opakowania, wpisz jego masę do kalkulatora i zaznacz opcję w kolumnie NOWE.

Kategoria opakowania pozostałe to opakowania biodegradowalne, opakowania z materiałów takich jak korek czy juta oraz innych, nie ujętych w tabeli wyżej. Jeśli wprowadzasz do obrotu opakowania po środkach niebezpiecznych lub opakowania wielomateriałowe to NIE WPISUJ ich masy w tym polu. Więcej o rodzajach produktów przeczytasz w artykule Rodzaje opakowań.

5. Jeśli poza opakowaniami wprowadzasz do obrotu również produkty takie jak opony, oleje, substancje smarowe, baterie i akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny lub opakowania wielomateriałowe / po środkach niebezpiecznych, zaznacz je w dodatkowej sekcji pod tabelą.

Zaznaczenie któregokolwiek z pól powyżej, z uwagi na bardziej skomplikowany proces rozliczenia, spowoduje konieczność przygotowania dla Ciebie oferty indywidualnej. Po prostu przejdź dalej przez proces zakładania konta i zamówienia oferty, a nasz ekspert skontaktuje się zwrotnie, dopyta o dodatkowe szczegóły i przygotuje propozycję umowy.

6. Wybierz przycisk DALEJ i przejdź do drugiego kroku – założysz konto w serwisie tomoo.pl oraz podasz dane firmy oraz dodatkowe informacje, niezbędne do zawarcia umowy z Organizacją Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA.

Nie posiadasz jeszcze numeru BDO? To nic, nadal możesz podpisać umowę z organizacją odzysku. Wpisz w polu Numer BDO słowo „brak” i przejdź do kolejnego kroku. Pamiętaj, aby przesłać do nas numer BDO jak tylko go otrzymasz.

7. To już prawie koniec – ostatni krok. Zweryfikuj wprowadzone masy opakowań, sprawdź poprawność danych Twojej firmy oraz wybierz metodę płatności. Możesz także zapoznać się z treścią umowy, którą zawierasz.

Jeśli na podstawie podanych wartości / zaznaczonych dodatkowych opcji generujesz zapytanie o ofertę indywidualną, w trzecim kroku zamówienia zobaczysz przycisk Prześlij zgłoszenie. Jego kliknięcie spowoduje przekazanie niezobowiązującego zapytania o przygotowanie oferty do naszego Działu Handlowego, który skontaktuje się z Tobą zwrotnie i przedstawi propozycję współpracy.

To wszystko. Właśnie wygenerowałeś online swoją umowę z Organizacją Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA. Sprawdź swoją skrzynkę e-mail i postępuj zgodnie z instrukcjami, które od nas otrzymasz.

Podziel się w:
Czy artykuł był pomocny?
TakNie
Zaktualizowano: 23 lipca 2021

Was this article helpful?

Do góry