1. Start
  2. Dla wprowadzającego
  3. Jak podpisać umowę z organizacją odzysku opakowań?
  1. Start
  2. Częste pytania
  3. Jak podpisać umowę z organizacją odzysku opakowań?

Jak podpisać umowę z organizacją odzysku opakowań?

Czas czytania: 3 min.

Działasz jako wprowadzający produkty w opakowaniach lub opakowania. Przekaż realizację swoich obowiązków do Tom-Doleko-Ekola Organizacji Odzysku Opakowań S.A. Zobacz, jak w kilku prostych krokach wygenerować umowę online!

Czego potrzebuję do zawarcia umowy?

Do zawarcia umowy na bieżący rok kalendarzowy musisz znać masy opakowań, które:

  • szacujesz, że wprowadzisz do końca roku – jesli to jest pierwszy rok, w którym wprowadzasz opakowania do obrotu, lub
  • wprowadziłeś/aś na rynek krajowy w poprzednim roku kalendarzowym – jeśli jako przedsiębiorca działałeś/aś w poprzednim roku.

Jak wygenerować umowę online?

1. Uruchom nasz kalkulator umowy online.

Uruchom kalkulator umowy online z organizacją odzysku opakowań Tom-Doleko-Ekola S.A.

2. Po uruchomieniu kalkulatora odpowiedz na poniższe pytanie. Na bazie odpowiedzi masy opakowań, które później podasz, zostaną odpowiednio oznaczone.

3. Wpisz masy przy rodzajach opakowań, które wprowadzasz. Kalkulator automatycznie przeliczy wartość Twojej umowy w oparciu o wprowadzane wartości.

Kalkulator umowy z Organizacją odzysku opakowań Tom-Doleko-Ekola
Kalkulator umowy z Tom-Doleko-Ekola Organizacją Odzysku Opakowań S.A.

Pamiętaj! Masy opakowań, które wprowadzasz do obrotu w kalkulatorze podaj, w kilogramach.

Opakowania pozostałe to opakowania biodegradowalne, opakowania z materiałów takich jak korek czy juta oraz innych, nie ujętych w tabeli wyżej.
Jeśli wprowadzasz do obrotu opakowania po środkach niebezpiecznych lub opakowania wielomateriałowe to NIE WPISUJ ich mas w tym polu. Więcej o rodzajach materiałów opakowaniowych przeczytasz w artykule Rodzaje opakowań.

3.1. Jeżeli posiadasz kod rabatowy, wpisz go w polu ’Mam kod rabatowy’.

Miejsce na wpisanie kodu rabatowego w kalkulatorze

4. Jeśli jesteś działającym wprowadzającym (odpowiedziałeś 'Tak’ na pytanie w kalkulatorze), ale w roku kalendarzowym, na który generujesz umowę z organizacją odzysku, wprowadzasz do obrotu nowy rodzaj opakowania, wpisz jego masę w odpowiendim polu i zaznacz 'checkbox’ w kolumnie ’Nowe.

5. Jeśli poza opakowaniami wprowadzasz do obrotu również produkty – opony, oleje, substancje smarowe, lub baterie i akumulatory, lub sprzęt elektryczny i elektroniczny, skorzystaj z odpowiednich zakładek w kalkulatorze.

Opakowania, Produkty (opony, oleje, smary), baterie i akumulatory lub sprzęt elektryczny i elektroniczny

Zaznaczenie któregokolwiek z pól powyżej, z uwagi na bardziej skomplikowany proces rozliczenia, spowoduje konieczność przygotowania dla Ciebie oferty indywidualnej. Po prostu przejdź dalej przez proces zakładania konta i zamówienia oferty, a nasz ekspert skontaktuje się zwrotnie, dopyta o dodatkowe szczegóły i przygotuje propozycję umowy.

6. Po wprowadzeniu mas kliknij ’DALEJ’ i przejdź do drugiego kroku. Podaj dane firmy niezbędne do wygenerowania umowy z Tom-Doleko-Ekola Organizacją Odzysku Opakowań S.A.

Wprowadź dane Twojej firmy, aby wygenerować umowę online z Tom-Doleko-Ekola
Dane do umowy z Organizacją Odzysku Opakowań Tom-Doleko-Ekola S.A.

Nie masz jeszcze numeru BDO? Do wygenerowania umowy z Organizacją Odzysku Opakowań Tom-Doleko-Ekola numer BDO nie jest wymagany!
W polu Numer BDO wpisz „brak” i przejdź do kolejnego kroku.
Pamiętaj, aby podać nam numer BDO (np. mailowo) jak tylko go otrzymasz.

7. Zweryfikuj wprowadzone masy, potwierdź poprawność danych Twojej firmy i wybierz metodę płatności. Możesz także zapoznać się z treścią umowy, którą zawierasz klikając przycisk ’Podgląd umowy’.

Podgląd danych oraz treści umowy z Tom-Doleko-Ekola Organizacją Odzysku Opakowań S.A.

Jeśli na podstawie podanych wartości / zaznaczonych dodatkowych opcji generujesz zapytanie o ofertę indywidualną, w trzecim kroku zamówienia zobaczysz przycisk Prześlij zgłoszenie. Jego kliknięcie spowoduje przekazanie niezobowiązującego zapytania o przygotowanie oferty do naszego Działu Handlowego, który skontaktuje się z Tobą zwrotnie i przedstawi propozycję współpracy.

8.Twoja umowa z Tom-Doleko-Ekola Organizacją Odzysku Opakowań S.A. jest gotowa. Sprawdź swoją skrzynkę e-mail – w wiadomości od nas znajdziesz dodatkowe informacje o dalszych krokach.

Wiadomość z potwierdzeniem zamówienia nie dotarła? Sprawdź folder SPAM i upewnij się, że Twój serwer pocztowy nie blokuje wiadomości z naszych domen. Zobacz, z jakich adresów Organizacje odzysku Grupy TOM wysyłają wiadomości.

Wygenerowałem umowę – co dalej?

Sprawdź wiadomość e-mail, którą do Ciebie wysłaliśmy i:

  • Wydrukuj umowę w dwóch egzemplarzach, podpisz ją oraz załączniki i prześlij do nas, na adres siedziby firmy – odeślemy do Ciebie jeden podpisany egzemplarz/
  • Opłać umowę – jeżeli wybrana została metoda płatności 'Przelew bankowy’ odszukaj w dolnej części wiadomości dane do przelewu i opłać umowę. Fakturę VAT wyślemy elektronicznie, po zaksięgowaniu płatności.
  • Zaktualizuj wpis w BDO o organizację odzysku Tom-Doleko-Ekola. Zobacz jak złozyć wniosek aktualizacyjny w BDO.
Podziel się w:
Czy artykuł był pomocny?
TakNie
Zaktualizowano: 7 grudnia 2022

Was this article helpful?