1. Start
  2. Dla klientów organizacji odzysku
  3. Pełnomocnitwo dla organizacji odzysku
  1. Start
  2. Deklaracje i sprawozdania
  3. Pełnomocnitwo dla organizacji odzysku

Pełnomocnitwo dla organizacji odzysku

Czas czytania: 2 min.

Organizacje odzysku Grupy TOM przejmują od klientów realizację obowiązków wynikających z ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych, o których szerzej piszemy w artykule o obowiązkach wprowadzającego baterie lub akumulatory. W niektórych przypadkach Urzędy Marszałkowskie wymagają, aby do składanych przez nas rocznych sprawozdań dla wprowadzających Baterie lub akumulatory załączać dodatkowe dokumenty jak np. pełnomocnictwo oraz potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

Dlaczego potrzebujemy Twojego pełnomocnictwa

Organizacja Odzysku Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA S.A. składa roczne sprawozdanie w zakresie wprowadzonych do obrotu przez Twoją firmę baterii lub akumulatorów (BiA).

Składamy w tym wypadku tzw. sprawozdanie indywidualne, do którego musimy załączyć dodatkowe dokumenty, wymagane przez Urząd Marszałkowski:

  • podpisane przez Ciebie (lub osoby upoważnione do reprezentowania Twojej firmy) pełnomocnictwo, oraz
  • potwierdzenie wniesienia przez Ciebie, jako udzielającego pełnomocnictwa, stosownej opłaty skarbowej (17 zł) na rachunek organu podatkowego właściwego ze względu na miejsce złożenia dokumentu.

W przypadku braku wspomnianych wyżej dokumentów, Urząd Marszałkowski może odrzucić złożone przez nas sprawozdanie i domagać się dosłania brakujących załączników.

Skąd pobrać wzór pełnomocnictwa dla organizacji odzysku

Specjalnie dla klientów Organizacji Opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA, którzy wprowadzają do obrotu baterie lub akumulatory przygotowaliśmy dedykowany wzór pełnomocnictwa. Dokument zawiera już niezbędne dane obu strony jak również stosowne zapisy, które są wymagane przy tego typu dokumencie.

Przygotowany przez nas wzór pełnomocnitwa zawiera wszystkie niezbędne informacje. Nie musisz szukać wzoru w Internecie czy przygotowywać go samodzielnie. Wystarczy, że podpiszesz otrzymany od nas dokument podpisem elektronicznym i odeślesz go do nas, na podany w artykule adres e-mail.

Jak podpisać pełnomocnictwo Podpisem Zaufanym (Profilem Zaufanym)

Do podpisania dokumentu Skorzystaj z bezpłatnego narzędzia do elektronicznego podpisywania dokumentów Podpisem Zaufanym. Aplikacja dostępna jest pod poniższym adresem:

https://moj.gov.pl/nforms/signer/upload?xFormsAppName=SIGNER

1. Po załadowaniu strony kliknij przycisk „WYBIERZ DOKUMENT Z DYSKU” i wskaż wzór pełnomocnictwa, które od nas otrzymałeś.

Wybierz z dysku dokument pełnomocnictwa, który od nas otrzymałeś.
Wgrywanie pełnomocnictwa do podpisania Profilem Zaufanym

2. Po załadowaniu pliku aplikacja wyświetli komunikat jak niżej. Możesz teraz kliknąć przycisk „PODPISZ„, aby przejść do podpisywania dokumentu.

Kliknij "Podpisz", aby podpisać załączone pełnomocnictwo.
Podpisz pełnomocnictwo Profilem Zaufanym

3. Aplikacja przekieruje Cię na stronę logowania do usługi Profil Zaufany, gdzie musisz wskazać sposób logowania. Możesz zalogować się adresem e-mail i hasłem, powiązanymi z Twoim Profilem Zaufanym lub, jeśli korzystasz z Profilu za pośrednictwem bankowości internetowej, zalogować się przez konto bankowe.

Wybierz metodę logowania do Twojego Profilu Zaufanego
Ekran logowania do Profilu Zaufanego

4. Po prawidłowym zalogowaniu do Twojego Profilu Zaufanego potwierdź chęć podpisania dokumentu wybierajć przycisk „Podpisz podpisem zaufanym„.

Potwierdź podpisanie załaczonego pełnomocnictwa dla organizacji odzysku opakowań TOM-DOLEKO-EKOLA

5. Jeśli logujesz się do Profilu Zaufanego przez swoją bankowość internetową, system poprosi o ponowne zalogowanie i potwierdzenie operacji podpisania dokumentu.

Potwierdź podpisanie pełnomocnictwa
Potwierdzenie chęci podpisania dokumentu Profilem Zaufanym

6. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, aplikacja wyświetli komunikat o prawidłowym podpisaniu załączonego pliku PDF i pozwoli pobrać go na dysk komputera.

Komunikat wyświetlany po prawidłowym podpisaniu pełnomocnictwa
Pobieranie podpisanego Profilem Zaufanym pełnomocnictwa

Jak sprawdzić, czy dokument został prawidłowo podpisany

Otwórz pobrany plik – będzie potrzebny do tego np. bezpłatny Adobe Reader. Po otwarciu dokument będzie zawierał dodatkowe informacje jak te, widoczne na poniższym zrzucie ekranu.

  1. Dodatkowa górna belka informująca o podpisie cyfrowym zamieszczonym w dokumencie.
  2. Wyróżnik graficzny, tzw. pieczęć, która zawierać będzie Twoje imię i nazwisko.
  3. Dodatkowe informacje o certyfikacie, wraz z Twoimi danymi, które wyświetlą się po kliknięciu na „pieczęć” w dokumencie.
Zobacz, jak sprawdzić prawidłowość złożonego Podpisu Zaufanego
Podpisany Profilem Zaufanym dokument pełnomocnictwa

Tak prawidłowo podpisane pełnomocnictwo wraz z potwierdzeniem wniesienia opłaty skarbowej należy do nas dostarczyć.

Jak dostarczyć podpisane pełnomocnictwo

Podpisane elektronicznie pełnomocnictwo oraz potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej prześlij do Twojego opiekuna handlowego w naszej organizacji odzysku lub na adres: pomoc@tomoo.pl

W temacie wiadomości podaj:
Pełnomocnictwo dla firmy: [NIP]
Dzięki temu dokumenty szybciej trafią do właściwych osób w naszej organizacji.

Podziel się w:
Czy artykuł był pomocny?
TakNie
Zaktualizowano: 15 września 2021

Was this article helpful?